[PA] Polski klan w grze Wolfenstein ET

[PA] Polski klan w grze Wolfenstein ET


#1 2008-02-28 13:05:01

[PA]Kamil

Administrator

11216812
Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 109
Punktów :   

Co to jest klan?

Co to jest klan?
ażdy, kto ma już jakieś pojęcie o et i gra w tą grę więcej niż tydzień spotkał się z jakimś "klanowiczem" bądź nazwą klan, jednak jestem pewien, że niejeden z was zadał sobie pytanie "co to właściwie jest ten klan?"

Otóż klan jest to grupa osób grająca w jedną grę, która współpracuje ze sobą i gra razem pod jednym "znakiem" klanowym zwanym "tagiem". W klanie panuje zasada hierarchiczności, najważniejszą osobą w klanie jest Clan Leader (CL)m który koordynuje poczynaniami klanu oraz decyduje o najważniejszych dlań sprawach. Następną osobą, równie ważną w klanie, jest Vice Clan Leader (vCL), jest to osoba pomagająca Liderowi w wypełnianiu jego poleceń, oraz zajmuje się mniej ważnymi problemami i sprawami klanu. Bardzo nietypową funkcję w klanie spełnia War Arrangement (WA), który jest odpowiedzialny za umawianie sparingów z innymi klanami oraz ustalanie terminów wszystkich meczy, krótko mówiąc jest to klanowa sekretarka ;P. Równie ważną funkcję spełnia w klanie Team Leader (TL), jest on przywódcą klanu podczas meczu, on omawia taktyki grania podczas treningów, oraz ma prawo krzyczeć na wszystkich nie wyłączając CL'a.

Co mam zrobić, jeśli chcę dołączyć do klanu?

Jeżeli uważasz, że jesteś w stanie podołać wymaganiom, które stawia przed tobą klan w czasie rekrutacji ("sprawdzian" przed wstąpieniem do klanu), oraz, że posiadasz wszystkie niezbędne programy i akcesoria potrzebne do komunikacji (słuchawki, mikrofon, program teamspeak, oraz klient IRC) to znaczy że możesz zacząć szukać twojego własnego teamu. Jednak uważaj, klany nie biorą w swoje szeregi byle kogo, nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem zawalisz testy, ćwicz dalej, i próbuj aż do skutku!

1. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, aby znaleźć klan jest poszukanie jakiś klanowiczy na serwerach publicznych. Nietrudno ich zauważyć, zazwyczaj przy nicku (swoim "imieniu") posiadają barwny tag, czyli znak rozpoznawczy klanu, do którego należą

2. Kolejnym miejscem na poszukiwanie klanu są serwisy internetowe. Tam klany zamieszczają swoje ogłoszenia odnośnie poszukiwania graczy, a także odnośnie wymagań jakie dana osoba musi spełnić, aby do tego klanu dołączyć.

3. Ostatnim owocnym sposobem na szukanie klanu jest zamiana nick na napis "szukam klanu", w ten sposób grając na jakimś serwerze klan się nami zainteresuje, zacznie obserwować naszą grę i być może zaprosi nas do współpracy.

Chcę założyć klan, od czego zacząć?

Zakładanie, a tym bardziej prowadzenie klanu to bardzo żmudna pracochłonna i stresotwórcza praca. Wymaga wielu godzin spędzonych przed ekranem komputera, a przede wszystkim, cierpliwości. Jeżeli jednak bardzo chcesz poczuć, jak wygląda klan "od środka" postaram się wytłumaczyć, jak własny team założyć.

1. pierwsza i najważniejsza sprawa to znalezienie kompetentnych osób na stanowisko vCl'a, TL'a oraz ewentualnie drugiego CL'a który pomoże ci w prowadzeniu klanem

2. Kolejna rzecz, to ogłaszanie rekrutacji do klanu na wszelkich możliwych portalach związanych z ET oraz ewentualnie na serwerach tej gry.

3. Punkt trzeci, to weryfikacja zgłoszeń i rekrutacja "kadetów" do klanu

4. Kolejny punkt to ustalenie terminów treningów, oraz opracowanie taktyk, no i oczywiście pilnowanie, aby klan prężnie się rozwijał

Na pierwszy rzut oka wygląda to "pieruńsko" łatwo, jednak uwierzcie mi, wymaga to wiele wysiłków i cierpliwości z waszej strony, tak więc należy się naprawdę mocno przygotować aby własną drużynę stworzyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roznezwierzaki.pun.pl www.mlawaelektronika.pun.pl www.cs-serwery.pun.pl www.xhogwartx.pun.pl www.5imt2.pun.pl